Οι Ελληνες αθλητές & αθλήτριες που πάνε Λονδίνο.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που έχουν εξασφαλίσει πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΦΥΛΟ ΑΘΛ ΠΡΟΚΡ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΠΙΔΟΣΗ

ΣΤΙΒΟΣ

1 ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ M AT A 110 ΕΜΠΟΔΙΑ 13.51

2 ΧΟΝΔΡΟΚΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ M AT A ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ 2.32

3 ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ M AT A ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ 2.31

4 ΤΣΑΤΟΥΜΑΣ ΛΟΥΗΣ M AT A ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ 8.26

5 ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ M AT A ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 83.02

6 ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ  ΓΕΡΒΑΣΙΟΣ M AT A ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 82.38

7 ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ M AT A ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 5.75

8 ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ M AT B 200μ 20.56

9 ΣΤΑΜΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ M AT B ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 20.17

10 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M AT B ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 74.01

11 ΠΟΥΛΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ M AT B ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 2:17.12

12 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ F AT A ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 14.72

13 ΠΑΝΕΤΑ ΝΙΚΗ F AT A ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 14.55

14 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛ F AT A ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 4.71

15 ΛΙΚΑ ΣΑΒΒΑ F AT B ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 59.00

16 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ F AT B ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 70.54

17 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M AT A 50Km ΒΑΔΗΝ 3:55.13

ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M AT A 20Km ΒΑΔΗΝ 1:21.19

18 ΖΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ F AT A 20Km ΒΑΔΗΝ 1:31.08

19 ΚΕΦΑΛΑ ΚΩΝ/ΝΑ F AT B ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 2:41.01

20 ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ F AT B ΕΠΤΑΘΛΟ 6109

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

21 ΤΣΙΑΒΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ F RO NOC ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ Ε.Β.

22 ΓΙΑΖΙΤΖΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ F RO NOC ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ Ε.Β.

23 ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ M RO NOC ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ Ε.Β.

24 ΜΑΓΔΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M RO NOC ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ Ε.Β.

25 ΓΚΟΥΝΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ M RO NOC ΔΙΚΩΠΟΣ Α.Π.

26 ΓΚΟΥΝΤΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ M RO NOC ΔΙΚΩΠΟΣ Α.Π.

27 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ M RO NOC ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ Α.Π.

28 ΤΣΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M RO NOC ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ Α.Π.

29 ΤΖΙΑΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M RO NOC ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ Α.Π.

30 ΧΡΗΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ M RO NOC ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ Α.Π.

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ

31 ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M CS NOC C1

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

32 ΚΑΛΑΡΓΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M SW OQT 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 00.22.08

33 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ M SW OQT 100 ΥΠΤΙΟ 00.53.86

34 ΔΡΥΜΩΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M SW OQT 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 04.14.41

ΔΡΥΜΩΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M SW OQT 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 01.56.48

35 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ M SW OQT 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 01.56.82

36 ΣΑΜΙΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M SW OQT 200 ΠΡΟΣΘΙΟ 02.09.72

37 ΒΟΥΡΝΑ ΚΡΥΣΤΕΛ F SW OQT 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 00.58.39

38 ΔΡΑΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ F SW OQT 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 00.25.05

39 ΝΙΑΝΓΚΟΥΑΡΑ ΝΕΡΥ F SW OQT 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 00.25.20

40 ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ M SW NOC 10km

41 ΛΥΜΠΕΡΤΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ F SW NOC 10km

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

42 ΣΟΛΩΜΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ F SY NOC NTOYETO

43 ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ F SY NOC NTOYETO

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

44 ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ M DV NOC ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΤΖΟΥΝΤΟ

45 ΗΛΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ M JU NOM 90kg

46 ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ ΙΟΥΛΙΕΤΤΑ F JU NOC 57kg

ΤΕΚΒΟΝΤΟ

47 ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ M TK NOC Over 80kg

ΠΑΛΗ

48 ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ F WR NOC 55kg

49 ΜΟΤΣΑΛΙΝ  ΟΛΕΓΚ M WR NOM 74kg

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

50 ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ M SH NOC ΣΚΗΤ

51 ΜΙΤΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ M SH NOC ΣΚΗΤ

52 ΔΟΥΚΑ  ΑΘΗΝΑ F SH NOC ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

53 ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ F FE NOM ΣΠΑΘΗ

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ
54 ΚΡΕΑΝΓΚΑ ΚΑΛΙΝΙΚΟΣ M TT NOM ΑΤΟΜΙΚΟ/ΟΜΑΔΙΚΟ

55 ΓΚΙΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M TT NOM ΑΤΟΜΙΚΟ/ΟΜΑΔΙΚΟ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

56 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ M GY NOM ΑΤΟΜΙΚΟ

57 ΜΑΡΑΣ ΒΛΑΣΗΣ M GY NOM ΑΤΟΜΙΚΟ

58 ΜΙΛΛΟΥΣΗ  ΒΑΣΩ F GY NOM ΑΤΟΜΙΚΟ

59 ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ F RG NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

60 ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ F RG NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

61 ΔΟΙΚΑ  ΕΛΕΝΗ F RG NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

62 ΖΑΧΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΑ F RG NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

63 ΛΟΥΚΑΓΚΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ F RG NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

64 ΚΥΡΙΑΖΗ ΑΛΕΞΙΑ F RG NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

65 ΤΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M CR NOC ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

66 ΒΟΛΙΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M CT NOC ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

67 ΒΟΛΙΚΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ M CT NOC ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

68 ΗΛΙΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ M CM NOC ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

69 ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ M SA NOC 470

70 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ M SA NOC 470

71 ΜΙΤΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M SA NOC FINN

72 ΣΚΑΡΛΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ F SA NOC RS:X

73 ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ ΒΥΡΩΝ M SA NOC RS:X

74 ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M SA NOC LASER

75 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗ ΑΝΝΑ F SA NOC LASER RDL

76 ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΙΜΙΛΙΟΣ M SA NOC STAR

77 ΤΣΟΤΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ M SA NOC STAR

78 ΔΗΜΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ M SA NOC 49er

79 ΠΑΤΕΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ M SA NOC 49er

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

80 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

81 ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

82 ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

83 ΜΙΡΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

84 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

85 ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

86 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

87 ΑΦΡΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

88 ΑΦΡΟΥΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

89 ΔΕΛΑΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

90 ΦΟΥΝΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

91 ΜΟΥΡΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

92 ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ M WP NOC ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

Α = Α’ ΟΡΙΟ NOC = ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ
Β = Β’ ΟΡΙΟ NOM = ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

OQT = A’ ΟΡΙΟ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *